Ana sayfa Alternatif Tıp - Bitkiler ile Sağlık Çörek Otunun Bilinmeyen Faydaları

Çörek Otunun Bilinmeyen Faydaları

366
0
PAYLAŞ

Çörek otu, son iki yılda oldukça büyük bir ilgi görmeye başlamıştır. Yapılan laboratuvar araştırmaları sonucun da ise çörek otunun, kansere karşı direnci arttırdığını ve bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu tahrip eden virüs ve mikroplara karşı gücünü ortaya koymuştur. Günümüz de Amerika’nın en büyük enstitüsünde ileri safhadaki aids ve kanser hastalarına çörek otu bala karıştırılarak verilmektedir.

Çörek Otu Hakkında Yapılan Araştırmalar

Londra’da yapılan araştırmaya göre çörek otunun, iltihap oluşmasını engelleyici bir özelliğinin olduğunu ve bazı mikropların etkinliğini yavaşlattığını ortaya koymuştur. Ayrıca bir başka araştırmaya göre de çörek otu solunum yolları iltihabının tedavisinde ve nefes darlığı gibi durumlarda faydalı olduğu tespit edilmiştir. Bir diğer araştırmaya göre de çörek otu, cilt kanseri, prostat ve meme kanseri gibi bazı kanser türlerinde kanser hücrelerinin gelişmesini yavaşlattığı da ortaya konmuştur. Yine bir araştırmaya göre çörek otu yağı, bazı zehirli türlere karaciğeri koruyucu etkiye sahiptir. Ayrıca çörek otunun karaciğeri kanserojen etkilerden korumada payının olduğu da yine bir araştırma konusu olmuştur. Yine araştırmacılar çörek otunun şeker hastalığının tedavisinde yardımcı olabileceğini kanıtlamıştır. Bir başka grup araştırmacıların yapmış oldukları bir deneyde çörek otu yağının, alerjik hastalıklarda ek ilaç olarak kullanılmasının etkin bir sonucunun olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Çörek Otunun Faydaları

Mantar, virüs ve mikroplara karşı öldürücü etkiye sahiptir çörek otu. Ayrıca çörek otu, kan şekerini düşürür, solunum borusunu genişletir, damar hastalıklarını önler, hazmı kolaylaştırır ve ifraz boşaltıcıdır. Aynı zamanda idrar söktürücü özelliği sayesinde safraya da iyi gelir. Çörek otu, hücrelerin yenilenmesini ve yaraların çabuk iyileşmesini sağlarken, alerjiyi önler, savunma sistemini dengeler ve müzmin hastalıklarda iyileşmeler sağlar. Çocularda ise astıma, alerjiye, deri ve sinir hastalıklarına iyi gelir. Hamilelik evresinde ise çörek otu şikayetleri azaltır, anne sütünün kalitesini arttırı, mide şişkinliği ve hazmetmeye yardım olur ve yan etkisi de yoktur. Tüm bunların yanı sıra çörek otu, antioksidan özelliğe sahiptir, zayıflamaya yardımcı olur ve panik atak ve depresyonda da tedavi edicidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here