Ana sayfa Genel Sağlık Ciltte Meydana Gelen Problemler Neyin Habercisi

Ciltte Meydana Gelen Problemler Neyin Habercisi

320
0
PAYLAŞ

Ciltte Meydana Gelen Problemler Neyin Habercisi

Ciltte meydana gelen problemler neyin habercisi olduğu hakkında araştırmalar yapılmıştır. Birçok cilt probleminin bazı hastalıkların belirtisi olduğu gözlenmiştir. Ciltte oluşan bozukluklardan sadece estetik görünümü bozuyor diye doktora gider ve şikâyetçi oluruz, oysaki bu problemler bazı hastalıkların sinyalini vermektedir. Cilt hastalıkları yaşam kalitenizi etkileyen bir hastalık türüdür. Diğer hastalıklar gibi bunlara da önem verilmesi gerekmektedir. Kaşıntıdır geçer, deri dökülmesi mevsimliktir gibi boş vermişlikler size daha ciddi cilt rahatsızlıklarını getirebilir. Akneden kansere birçok hastalığın etkisi cildinize yansıma yapmaktadır. Örneğim; yıllardır tırnaklarınızda oluşan beyaz çizgilerin vitamin eksikliğinden olduğunu duymuşsunuzdur. Bunun gibi birçok şeyi vücudunuz cildinize yansıtarak fark etmenizi ister.

Gözaltı morlukları genelde genetik ya da uykusuzluktan diye geçiştirilir. Oysaki gözaltı morlukları vücudunuzdan atılamayan toksik madde tüketiminden kaynaklanmaktadır. Toksin madde birikimini vücudunuz size böyle uyarı olarak vermektedir. 10 gün boyunca yumurta, glüte, süt ürünlerini yemezseniz düzeldiğini ve azalarak kayıp olduğunu göreceksiniz. Eğer bu sonuç vermezse bir alerji testi yaptırarak hayvan tüyü, çevreye bağlı bir alerjinizin olup olmadığına baktırmanız gereklidir. Ciltte oluşan kırışıklıklar genelde yaş ilerlemesinden dolayı oluşsa da erken yaşta C vitamini eksikliğinden de oluşabilmektedir. C vitamini ciltteki dokuların sıkı kalmasını ve kollojen oluşumunda etkili bir maddedir. Ciltte meydana gelen problemlerin araştırılması sonucunda bu sonuçlara varılmıştır.

Genelde göz çevresi ve kollarda görülen küçük kabarcıklar, sivilce ya da yağ birikmesi diye adlandırılsa da yeteri kadar çinko, A vitamini, yağ asitlerinin alınmaması durumunda vücut sinyal vermektedir. Dudak çatlaması ise rüzgâra maruz kalındığında dudakların kuruması diye nitelendirilir. Asıl nedeni ise B3 ve çinko bakımından yetersiz beslenildiğinde vücudun verdiği bir sinyaldir. Akne ve sivilcelerin oluşumu da vücutta gereğinden fazla bazı besinlerin birikmesi sonucu vücudun verdiği sinyaldir. Ciltte oluşan tüylenmeler genelde hormonsal dengesizlikler sonucu oluşan bir durumdur. Cilt renginizde bir solgunluk varsa bu da demir eksikliğinden kaynaklı olabilir. Doktora başvurarak test yaptırmanızda fayda vardır. Bu problemlerin araştırılması sadece bir estetik bozukluğun değil vücudunuzun verdiği sinyallerinde ortaya çıkmasını sağlamıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here