Ana sayfa Alternatif Tıp - Bitkiler ile Sağlık 10 Adımda İlaçsız Diyabet Tedavisi

10 Adımda İlaçsız Diyabet Tedavisi

207
0
PAYLAŞ
Diyabet hastalığı, bir çok kişinin sahip olduğu ve dolayısıyla da görülme sıklığı oldukça yüksek olan bir hastalıktır. Son dönemlerde tıp alanında gelişmeler neticesinde tedavi tıbbi tedavi yöntemleri bulunmuş olsa da aslında 10 adım ile ilaçsız diyabet tedavisi günümüzde mümkün olmaktadır.
1. Şekerle Araya Mesafe Koyulmalı
Diyabet hastalığının halk arasında bilinen adı şeker hastalığıdır. Bu nedenle de diyabet hastalığının en çok sevdiği ancak aynı zamanda hastalığı en çok tetikleyen unsur da şekerdir. Şekerden, şeker içeren besinlerden hatta glikoz değerleri yüksek olduğundan meyvelerden uzak durmak ilaçsız diyabet tedavisi adımlarının başında gelmektedir.
2. İşlenmiş, Kimyasal Besinlerden Uzak Durulmalı
Gün içerisinde tüketilen bir çok besin kaynağı çoğu zaman içerisinde gıda boyası, kimyasal ve benzeri gibi katkı maddesi barındırmaktadır. Diyabet hastalığını ilaçsız tedavi etmenin yolu ise öncelikle doğal beslenmek ve endüstride üretilmiş besinlerden uzak durmaktır.
3. Mevsim Sebzeleri Tüketilmeli
Tüketilen tüm sebzeler mevsiminde ve zamanında faydalıdır. Eğer amaç, diyabet hastalığını ilaçsız tedavi etmek ise dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de tüketilecek sebzelerin mevsim sebzesi olması ve dolayısıyla da gübresiz ve ilaçsız olmasıdır.
4. Ekmek ve Buğday Ürünleri Terk Edilmeli
Metabolizma içerisinde tatlı ile ekmek aynı göreve ve ayı yere sahiptir. Bu nedenle de ilaçsız diyabet tedavisi sürecinde yoğun karbonhidrat zengini olan ekmek ve diğer buğday ürünleri kesinlikle terk edilmelidir. Aksi takdirde buğday yapısında bulunan gluten, diyabet oranını arttırmaya başlayacaktır.
5. Sağlıklı Yağlar Diyabeti Tedavi Eder
İlaç kullanmadan diyabet hastalığını tedavi etmenin bir diğer yolu sağlıklı yağlardır. Endüstriyel alanda üretilen yağlar yerine diyabet hastalarının tereyağı, soğuk sıkma zeytinyağı gibi yağlar ile birlikte yağlı olan ceviz ve fındık gibi besinleri tüketmeleri doğru bir adım olacaktır.
6. Probiyotik Besinler Tedavide Etkin
İlaçsız diyabet tedavisi sürecinde ev yapımı turşu, ev yapımı sirke, ev yapımı yoğurt gibi probiyotik besinler oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu besinler vücudun insülin direncini kırarken aynı zamanda bağırsak bölgesinde dost bakterilerin bulunmasına ortam hazırlamaktadır.
7. Vücutta D Vitamini Dolu Olmalı
D vitamini vücut içerisinde tüm hücreleri ve faaliyetleri yakından etkilemektedir dolayısıyla da vücut içerisinde D vitamininin eksik olması aynı zamanda vücudun insülin direncinin artmasına neden olmaktadır. Dolayısıyla da vücutta D vitamini dolu olmadığı takdirde diyabet oranı yükselecektir.
8. Omega 3 Takviyesi Alınmalı
Omega 3 yağ asitleri, vücudun kilo kontrolünü sağlayan önemli maddelerdir. Diyabet hastaları için fazla kilo ise hastalığı tetikleyici bir durum olduğundan ötürü ilaçsız diyabet hastalığı tedavisi için mutlaka omega 3 yağ asidi takviyesi alınmalıdır.
9. Bol Hareketli Yaşam Şart
Düzenli spor ve egzersiz vücudu dinç tutarken aynı zamanda da kilo alımını durdurarak kilo kaybına ortam hazırlamaktadır. Kan şekerini büyük oranda dengeleyen egzersiz aynı zamanda insülin direncini kıracağından dolayı ilaçsız diyabet hastalığı tedavisinde etkin rol oynamaktadır.
10. Bitkisel Besinlere Ağırlık Verilmeli
Diyabet hastalarının en çok şikayet ettiği ve zorlandığı noktaların başında insülin değerlerinde değişimler olması ile birlikte meydana gelen açlık krizleridir. Ancak çörek otu ve zeytinyağı özü gibi bitkisel besinler diyabet hastalığında bu krizleri yüksek oranda engellemektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here